To nie był dobry rok. Nie był zły… po prostu nie przyniósł z sobą za wiele dobrego. Było tak wiele planów i zamierzeń, a ile z tego doszło do skutku? Szyki pokrzyżował, nie kto inny jak- wirus oraz jego ogólnospołeczna otoczka. Ale nie ma tego złego co by w dobre się nie obróciło! Jak na jedną osobę to i tak całkiem nieźle poszło 😉

Przez obostrzenia niestety nie mogłem zrealizować najlepszych rzeczy. W najgorszym czasie wypadły nam Święta Wielkanocne, bo niestety podczas pierwszej fali i największych obostrzeń. W tym roku miało być takie piękne poszukiwanie jajek dla dzieciaków… plan obmyślony, wszystko już przygotowane. Jednak pierwsze obostrzenia były tak zaostrzone, że można sobie było tylko pomarzyć o jakichkolwiek imprezach.
W tym jest jednak też coś dobrego. Przez to, że prowadziłem dla Was transmisje obchodów świątecznych z Parafii w Babicach, doszedłem prawie do perfekcji. Dalej pojawiają się błędy, jednak pamiętając początki, zapewniam Was że dużo to dało.

Była jednak chwila spokoju. Niestety… strach był robić wielkie imprezy. Jednak nawet w tym udało się odnaleźć coś dobrego! Znalazłem nowy sposób na to, żeby świetnie bawić się wspólnie na rowerze i zachować przy tym wszystki obowiązujące normy.
Rajd Multisportowy „Wokół zamkowej wieży” powstał po to, by spopularyzować połączenie aktywności fizycznych z poznawaniem najpiękniejszych zakątków Gminy Babice. Na czym to polegało? Każdy z uczestników miał za zadanie dostarczyć potwierdzenie zaliczonych punktów poprzez wykonanie zdjęcia swoim smartfonem. Oczywiście każdy na mecie otrzymał za to medal, gadżety promujące gminę oraz coś słodkiego od Dan Cake Polonia.

Kolejnym wyzwaniem był Amatorski Konkurs Filmowy, który stworzyłem z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu. Pierwsza edycja zgromadziła aż 10 filmów. Początkowo miały być pokazane w kinie plenerowym. Jednak przez niezbyt dobre warunki pogodowe, wszystko przeniesiono do babickiego Kina.
Dzięki Hydro z Chrzanowa, pula głównych nagród sięgneła aż tysiąca złotych! Były to dwa stabilizatory obrazu DJI Osmo Mobile 3. Tu również należą się podziękowania dla Tygodnika Przełom, za wsparcie medialne oraz dla Urzędu Gminy za ufundowanie dodatkowej nagrody.

2020 to też rok próby z Serwisem Informacyjnym Gminy Babice. Początkowe cztery odcinki są, pomimo swoich wad, miały jakś oglądalność… a co to ma w ogóle pokazywać? Jak wiadomo, złe wiadomości rozchodzą się najlepiej i najszybciej. Ja chcę skupiać się na tych dobrych. Mamy tak wiele do pokazania. Atrakcje, inwestycje i przede wszystkim ludzie! Mam nadzieję że w tym nowym roku wszystko pójdzie jak trzeba.

Ten rok to również rozpoczęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Impuls, przy pracy nad zarejestowaniem tradycji kolędniczych w Gminie Babice.
Udało się również zaprzyjaźnić z Kołami Gospodyń Wiejskich w Olszynach i Mętkowie, gdzie Panie pokazują, że wystarczą chęci do działania i można osiągnąć cuda! Tak było podczas wizyty Św. Mikołaja, która została zorganizowana w Olszynach oraz konkursie kolęd i pastorałek, w którym Mętkowianki otrzymały pierwsze miejsce.
Fundacja Barka zaprosiła mnie do wspólnej zabawy przy tworzeniu warsztatów w związku z projektem rajdu rowerowego „Dwie godziny dla Rodziny”. Efekty były niesamowite… ale to nie przeze mnie. Do współpracy został również zaproszony Robert Matyskiel z Photoprzestrzenie- i nie tylko, który dzięki swojej niesamowitej wiedzy porwał tłumy:

Razem z Zespołem Vokalis, podjeliśmy próby koncertowania on-line, za pomocą Youtube’a. Zaczeło się od Babickiej Biesiady Patriotycznej, do której przekonali mnie Maksymilian Skwarło i Agnieszka Rusek. Zachęceni wynikami oraz komentarzami, na święta Bożego Narodzenia przygotowaliśmy dla Was Koncert Kolęd i Pastorałek. Jedym się podobało… innym nie. Niestety wiem że nie dogodzimy każdemu. Jednak statystyki pokazują, że chcecie to oglądać, a same nagrania docierają nawet do Polek i Polaków za granicami naszego kraju.
Jest jeszcze wiele do poprawy i to jest bodziec do dalszego rozwoju!

Zmieniona została również formuła, cyklicznejnej już imprezy, jaką jest Ubieranie Choinki. Niestety nie mogliśmy się wspólnie spotkać, dlatego godziny zostały odpowiednio wydłużone, a konkurs na najładniejszą ozdobę przenieśliśmy do internetu. Na dzieciaki czekały słodkości od Dan Cake i gadżety od Urzędu Gminy. Dla każdego, tradycyjnie już, była gorąca czekolada i pyszne grzane wino. Wygrani otrzymali przepiękne eko-puchary przygotowane prze Pracownie Artystyczną Juhu!
W tym roku dodatkowo pojawiła się możliwość zdobycia pierwszych pocztówek i kubków oraz zakup na stoiskach z ręcznie przygotowywanymi ozdobami. Przez cały czas w tle można było usłyszeć kolędy przygotowane przez Zespół Vokalis, KGW Mętków, KGW Olszyny oraz duet Kasi Rosołek i Sebastiana Kaszycy.

Nie można zapomnieć oczywiście o wszechobecnych w Polsce #GaszynChallenge! Miałem w tym swój udział. Zdjęcia i montaż dla OSP Babice, Urzędu Gminy, Skansenu w Wygiełzowie, Rowerowego Chrzanowa i Rady Gminy to było coś fajnego. Kilka pompek, które niosą z sobą tak wiele pomocy.

A co w 2021?

Plany są… ale jak to wyjdzie? Na pewno w kalendarzu pojawią się sprawy standardowe:

 • Wycieczki rowerowe
 • Rajd „Wokół Babickiej Wieży”
 • Amatorski Konkurs Filmowy
 • Ubieranie Babickiej Choinki

Niezrealizowane w tym roku:

 • Tour de Babice
 • Poszukiwanie Jajek Wielkanocnych
 • Rajd „Wilcze Doły- Piec Wapienny”

Nowości:

W najbliższym czasie zostanie również uruchomiona dystrybucja gadżetów związanych z projektem oraz program Patronite. Cała kwota pozyskana z nich, przeznaczona zostanie na dalszy rozwój serwisu oraz technologii 🙂

Które treści częściej chcecie widzieć?

 • Serwis Informacyjny (14%, 4 Votes)
 • Interesujące miejsca (14%, 4 Votes)
 • Relacje z imprez (14%, 4 Votes)
 • Zdjęcia i filmy z lotu ptaka (14%, 4 Votes)
 • Zdjęcia i filmy z powierzchni ziemi (14%, 4 Votes)
 • Projekt: Zachowaj tradycje od zapomnienia (10%, 3 Votes)
 • Artykuły (10%, 3 Votes)
 • Wywiady (10%, 3 Votes)

Total Voters: 5

Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *