Jedziemy z tematem, bez jakiegoś owijania w bawełne! Grudzień się zbliża nieubłaganie, więc trzeba powoli, chociaż później niż w latach ubiegłych, myśleć o świątecznej otoczce.

III Babickie Ubieranie Choinki będzie się musiało odbyć w zupełnie innej formie niż dotychczas. Ze względu na obostrzenia i zakusy rządzących, żeby nawet przy wigilijnym stole ograniczyć ilość osób, trzeba będzie dostosować wszystko do obecnych warunków. Z roku na rok tworzy nam się fajny jarmark… jednak w tym niestety wyhamujemy. Niektóre rzeczy pozostaną jednak niezmienne!

Ocena ozdób świątecznych.

 • Zdobienie choinki:
  Oczywiście liczę na to, że jak w latach poprzednich, przyniesiecie przepiękne, własnoręcznie wykonane ozdoby które zawisną na naszej wspólnej choince. Ten społeczny element, mam nadzieję, nigdy nie zniknie i zakorzeni się już na stałe w lokalnej tradycji.
 • Konkurs na najpiękniejszą ozdobę:
  Każde dziecko, większe czy mniejsze, będzie mogło wziąć udział w konkursie, który zapoczątkowany został w tamtym roku. Tym razem jednak będą trzy okolicznościowe puchary dla zwycięzców oraz nagrody rzeczowe.
 • Prezenty:
  Każde dziecko, które dostarczy własnoręcznie wykonane ozdoby, oprócz wzięcia udziału w konkursie, otrzyma paczkę słodkości z wyrobami firmy Dan Cake.
  Dodatkowo każde dziecko odejdzie z pamiątkową przypinką.
 • Coś na rozgrzanie:
  Niezależnie od formy którą przyjmie jarmark, będzie na Was czekać coś na rozgrzanie. Gorąca czekolada dla dzieci? Grzaniec dla dorosłych? W tamtym roku Wam się chyba podobało?

Przypadł Wam do gustu również stragam z ekologicznymi ozdobami świątecznymi, więc mam nadzieję że również i ten stanie.

Pracownia artystyczna Juhu i Hud-Wood

Wejdźcie na wydarzenie na Facebooku i zagłosujcie na wybrany przez Was termin. Czas na to macie do niedzieli (29 listopada), by w poniedziałek mogły polecieć już stosowne pisma. Dopiero po tym wszystkim ogłoszone zostanie miejsce i forma całej imprezy.

Masz jakiś pomysł? Pisz śmiało. To jest społeczna impreza, dlatego tak jak każdy może wziąć w niej udział, tak każdy może też coś zrobić.

W tym roku również, bardzo prawdopodobym jest, że będziecie mogli nabyć gadżety z autorskimi zdjęciami z naszej gminy. Na pewno będą to pocztówki oraz kubki. Każda darowizna, która trafi do puszki posłuży do dalszej działalności oraz rozwoju Serwisu Informacyjnego, który ruszy od stycznia. Jego namiastkę macie tutaj.

Na koniec!
Jeśli Ty lub Twoja firma chciała by wziąć udział w tym wydarzeniu, sponsorując nagrody lub coś do degustacji. Daj znać! Twoje logo znajdzie się na stronach wydarzenia, plakatach oraz w filmie zapowiadającym imprezę.
Wystarczy że dasz znać na adres piotr@m-babice.pl do 6 grudnia i powiesz w jaki sposób chcesz pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *