Pierwszy raz choinkę ubieraliśmy wspólnie rok temu i chyba każdy z obecnych był zadowolony? W tym roku podtrzymajmy ten trend i w jeszcze większym gronie, przystrójmy drzewko przed Urzędem Gminy Babice.
Startujemy w odrobinkę zmienionej formie w dniu 22 grudnia o godzinie 15!

Jeśli już zaszliście tutaj, przybliżę Wam ideę tego wydarzenia.

Jest to akcja czysto społeczna. A co to oznacza? Wszystko co znajdziecie w programie, jest przygotowane przez mieszkańców- dla mieszkańców. Mamy okazję się spotkać oczywiście dzięki zgodzie Urzędu Gminy Babice na użytkowanie terenu oraz przychylności Pana Wójta do działań lokalnych… a takiej otwartości w innych miejscowościach ze świecą szukać.
Dzięki Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu będziemy mieć dach nad głową! Część atrakcji odbędzie się pod wypożyczonymi namiotami.

A co ciekawego może być?

W programie oczywiście będzie samo ubieranie choinki. Ale przecież czymś trzeba ją przystroić?
Tak jak w tamtym roku, ozdoby przyniesie każdy z Was. Tym razem jednak zostanie zorganizowany konkurs dla dzieci na najpiękniejsze z nich, a twórca najlepszej dostanie nagrodę i pamiątkowy puchar.

Puchar dla zwycięzcy konkursu

O godzinie 16:30 zostanie powołana komisja konkursowa z niezależnych „sędziów” i wyłonimy zwycięzców. Mamy nadzieję, że żadne dziecko nie odejdzie z pustymi rękoma.

Kolejną atrakcją jest Czekoladowe Bike-Cafe od grupy Rowerowy Chrzanów. Tutaj otrzymacie przepyszną gorącą czekoladę Milka oraz nadziane bułki od Dan Cake.
Będzie można zrobić sobie również gorącą herbatkę i poczęstować się ciastem. Dla pełnoletnich dostępny będzie również tradycyjny „barszcz jarmarczny”, potocznie zwany grzańcem.

Czekoladowe Bike-Cafe

Kolejną atrakcją jest możliwość przygotowania przez każde dziecko swojej własnej, świątecznej przypinki. Dostępne będą kredki oraz gotowe wzory, które przerodzicie w przepiękne buttony.

Proces tworzenia przypinki

Kolejną atrakcją będzie możliwość zapoznania się z członkami Ochotniczej Straży Pożarnej w Babicach. Będziecie mieć okazję zobaczyć z bliska ich sprzęt i wóz bojowy.

Wóz bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Babicach podczas Rajdu Rowerowego

Czymże byłby kiermasz świąteczny bez chociaż jednego stoiska? Dlatego też będziecie mogli zobaczyć i przede wszytkim zakupić ozdoby od lokalnych twórców.
Swoje wyroby zaprezentują Wam Juhu oraz Hudwood, czyli sąsiedzi zza mostu… z Płazy.

Stroik wykonany przez Hudwood

W tym roku również nowość! Dzięki zainteresowaniu i chęci działania Pana Sołtysa Zagórza- Łukasza Bieńka, zobaczycie stoisko ich projektu Made in Zagórze. Oczywiście od dawna wspiera nas autor serwisu Zagórze 32-555.

Zakończymy rozświetleniem ubranej przez nas choinki, równo o godzinie 17.

Pamiętajcie, że wszystko co dla Was przygotowaliśmy jest darmowe. Oczywiście poza stoiskiem handlowym 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *