II Ubieranie Babickiej Choinki

Pierwszy raz choinkę ubieraliśmy wspólnie rok temu i chyba każdy z obecnych był zadowolony? W tym roku podtrzymajmy ten trend i w jeszcze większym gronie, przystrójmy drzewko przed Urzędem Gminy Babice.
Startujemy w odrobinkę zmienionej formie w dniu 22 grudnia o godzinie 15!

Jeśli już zaszliście tutaj, przybliżę Wam ideę tego wydarzenia.

Jest to akcja czysto społeczna. A co to oznacza? Wszystko co znajdziecie w programie, jest przygotowane przez mieszkańców- dla mieszkańców. Mamy okazję się spotkać oczywiście dzięki zgodzie Urzędu Gminy Babice na użytkowanie terenu oraz przychylności Pana Wójta do działań lokalnych… a takiej otwartości w innych miejscowościach ze świecą szukać.
Dzięki Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu będziemy mieć dach nad głową! Część atrakcji odbędzie się pod wypożyczonymi namiotami.

A co ciekawego może być?

W programie oczywiście będzie samo ubieranie choinki. Ale przecież czymś trzeba ją przystroić?
Tak jak w tamtym roku, ozdoby przyniesie każdy z Was. Tym razem jednak zostanie zorganizowany konkurs dla dzieci na najpiękniejsze z nich, a twórca najlepszej dostanie nagrodę i pamiątkowy puchar.

Puchar dla zwycięzcy konkursu

O godzinie 16:30 zostanie powołana komisja konkursowa z niezależnych „sędziów” i wyłonimy zwycięzców. Mamy nadzieję, że żadne dziecko nie odejdzie z pustymi rękoma.

Kolejną atrakcją jest Czekoladowe Bike-Cafe od grupy Rowerowy Chrzanów. Tutaj otrzymacie przepyszną gorącą czekoladę Milka oraz nadziane bułki od Dan Cake.
Będzie można zrobić sobie również gorącą herbatkę i poczęstować się ciastem. Dla pełnoletnich dostępny będzie również tradycyjny „barszcz jarmarczny”, potocznie zwany grzańcem.

Czekoladowe Bike-Cafe

Kolejną atrakcją jest możliwość przygotowania przez każde dziecko swojej własnej, świątecznej przypinki. Dostępne będą kredki oraz gotowe wzory, które przerodzicie w przepiękne buttony.

Proces tworzenia przypinki

Kolejną atrakcją będzie możliwość zapoznania się z członkami Ochotniczej Straży Pożarnej w Babicach. Będziecie mieć okazję zobaczyć z bliska ich sprzęt i wóz bojowy.

Wóz bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Babicach podczas Rajdu Rowerowego

Czymże byłby kiermasz świąteczny bez chociaż jednego stoiska? Dlatego też będziecie mogli zobaczyć i przede wszytkim zakupić ozdoby od lokalnych twórców.
Swoje wyroby zaprezentują Wam Juhu oraz Hudwood, czyli sąsiedzi zza mostu… z Płazy.

Stroik wykonany przez Hudwood

W tym roku również nowość! Dzięki zainteresowaniu i chęci działania Pana Sołtysa Zagórza- Łukasza Bieńka, zobaczycie stoisko ich projektu Made in Zagórze. Oczywiście od dawna wspiera nas autor serwisu Zagórze 32-555.

Zakończymy rozświetleniem ubranej przez nas choinki, równo o godzinie 17.

Pamiętajcie, że wszystko co dla Was przygotowaliśmy jest darmowe. Oczywiście poza stoiskiem handlowym 🙂

Piotr

Chcę być przykładem tego, że wystarczą chęci, żeby chociaż trochę poprawić świat... może nie cały, ale wystarczy choćby ten wokół nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *