Gmina,  Serwis Informacyjny,  Świątecznie,  YouTube,  Życie społeczne

Tradycja w czasie pandemii

Powiadają że najgorsze w dwutygodniowym lockdown’ie jest pierwsze pół roku…

Poprzedni rok był bardziej rygorystyczny pod względem obostrzeń. Po roku jednak niektórzy przestali wątpić w słuszność metod, a większość jest już zwyczajnie zmęczona wszelkimi ograniczeniami… Od jak dawna zamknięta jest gastronomia? Kiedy ostatni raz pojechaliśmy gdzieś bez ograniczeń?

Nie dziwmy się więc wszystkim tym, którzy postanowili kultywować tradycje wielkanocne i Wielką Sobotę przyszli z koszykami poświęcić potrawy. Wszystko w okolicy odbywało się na świeżym powietrzu i przy zachowaniu dostępnych środków ochrony osobistej.

Czy było to odpowiednie zachowanie? Na to pytanie każdy odpowiedzieć musi we własnym zakresie.

Uczestniczyłeś w obchodach Wielkanocy?

  • Tak, osobiście. (38%, 5 Votes)
  • Tak, w święceniu pokarmów. (31%, 4 Votes)
  • Bezpiecznie było w domu. (15%, 2 Votes)
  • Tak, przez przekaz internetowy. (8%, 1 Votes)
  • Nie obchodzę Wielkanocy. (8%, 1 Votes)

Total Voters: 11

Loading ... Loading ...

Wielkanoc to oczywiście uczestnictwo w obchodach Wielkiego Tygodnia. Limity w Kościołach zostały poszerzone do jednej osoby na 20m2. W Gminie Babice nie było przypadku, w którym limit zostałby naruszony. Proboszczowie i sami uczestnicy podeszli więc poważnie do obowiązujących obostrzeń.

Dla tych, którzy nie mogli opuścić swoich domów lub zwyczajnie nie czuli się pewnie przy innych, została zorganizowana transmisja z Parafii w Babicach. Pomimo tego że w internecie i telewizji dostępnych jest wiele tego typu przekazów, jednak lepiej jest zobaczyć to co się zna.

Chcę być przykładem tego, że wystarczą chęci, żeby chociaż trochę poprawić świat... może nie cały, ale wystarczy choćby ten wokół nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *