29 Finał WOŚP

Jak co roku, robi się gorąco! Tym razem jednak później niż zawsze, ale tradycyjnie zagra Wielka Orkiestra Świąteczenej Pomocy. Sami wiecie, że jest to największa orkiestra świata 🙂

WOŚP to nie tylko zbiórka pieniędzy, ale przede wszystkim ludzie, którzy „grają” w tym finale. Wielu sponsorów, tysiące wolontariuszy i miliony ludzi wrzucających do puszek. Tylko dzięki zwykłym, szarym ludziom można co roku wyposażyć polskie szpitale w sprzęt medyczny w sektorach, w których najbardziej go brakuje. Nie wierzycie? W chrzanowskim szpitalu również znajdziecie sprzęt z serduszkiem!

Również w naszej gminie spotkacie na ulicach kwestujących wolontariuszy. Ja sam pojawię się z puszką w Mętkowie i będę rozdawał Wam serduszka. Sztab organizuje jak zawsze Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Babicach.

Od jakiegoś czasu, wraz z Rowerowym Chrzanowem, wzstawiamy przedmioty na licytacje, apełna kwota wędruje na konto Orkiestry. Tym razem wszystko ma charakter bardziej lokalny, a do akcji włączyli się również inni!

Dzięki radnemu Robertowi Matyskielowi mamy możliwość licytacji udziału w spacerze przyrodniczym.

Kasia, Bernadetta. Kazia i Ania przekazały ręcznie tworzone rzeczy.

Krecik tradycyjnie uraczył Was rowerowymi gadżetami i biżuterią.

Agnieszka przekazała kubek i kalendarz Wesołej Zagrody.

Dzięki właścicielom sklepu Markos i zakładowi FotoSzu, będziecie mieć gdzie odebrać wylicytowane rzeczy.

Wszystkie przedmioty znajdują się w otwartej grupie na Facebook’u, więc dodajcie się do niej. Klikając na interesujący Was przedmiot, zostaniecie odesłani do oryginalnego posta licytacji.

Piotr

Chcę być przykładem tego, że wystarczą chęci, żeby chociaż trochę poprawić świat... może nie cały, ale wystarczy choćby ten wokół nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.