Finał WOŚP,  Gmina,  Imprezy,  Sołectwo Babice,  Sołectwo Jankowice

30 Finał WOŚP w Babicach

Kolejny chlubny jubileusz! To już 30 lat grania Największej Orkiestry Świata. Już w przyszłą niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Gramy w całym kraju, więc niezmiennie nie może zabraknąć tego w Gminie Babice. W każdym sołectwie znajdziecie wolontariuszy z puszkami, którzy rozdawać Wam będą czerwone serducha.

Oprócz samego kwestowania, przygotowano dla Was kilka innych rzeczy.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, w którym z resztą mieści się tradycyjnie sztab, przygotował dla Was koncert. O godzinie 16 na deskach sali kinowej wystąpi zespół Saute. Występ będziecie mogli zobaczyć oczywiście on-line na fanpage’u GOKiS.

Na Placu Mogielnickiego rozłożona zostanie wioska strażacka. Ochotnicze Straże Pożarne w Babicach i Jankowicach w programie „Uczymy Ratować” przekażą Wam wiedzę między innymi na temat resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO), czy ewakuacji poszkodowanych z pojazdów. Dodatkowo oczywiście będziecie mogli spróbować swoich sił w komorze dymowej, która imitować będzie zadymione pomieszczenie. Ogrzejecie się oczywiście gorącą czekoladą!

Dokładny plan znajdziecie na stronie OSP Babice.

Chcę być przykładem tego, że wystarczą chęci, żeby chociaż trochę poprawić świat... może nie cały, ale wystarczy choćby ten wokół nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *