Administracyjne,  Gmina,  Jarmark Bożonarodzeniowy,  Projekty społeczne,  Rewitalizacja,  Sołectwo Babice,  Sołectwo Jankowice,  Sołectwo Mętków,  Sołectwo Olszyny,  Sołectwo Zagórze,  Sport i Turystyka,  Świątecznie,  Życie społeczne

Nowy rok- nowe wyzwania

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli coś chcemy wprowadzić w życie, to najlepiej robić to o określonej porze. Niektórzy muszą zacząć coś o pełnej godzinie… inni nie rozpoczną zamierzonych zadań w piątek i zaczekają do początku nowego tygodnia. Każdy jednak wie, że najlepiej zaczyna się wszystko od magicznego- NOWEGO ROKU.

Zimowa panorama Lipowca

A co jest w planie? No lecimy tak na szybkości…

Już samą nowością jest ta strona. Wbrew powszechnym zasadom wszechświata, powstała pod koniec roku. Ale to może i dobrze.

Kolejną rzeczą jest kanał na YouTube. A co na nim? Filmy, bo co innego mogło by tam być? Ale bądźmy poważni… Co jakiś czas, w miarę możliwości z jakąś regularnością, wlatywać będą filmy z najciekawszych miejsc w naszej gminie. Nie spodziewajcie się ciekawostek czy historii… To znajdziecie na facebook’owym fanpage’u Mirka Dudka o nazwie 648 km2 Powiatu Chrzanowskiego. Serdecznie polecam Wam tam zajrzeć. Ja regularnie to robię!
Tutaj zaś będzie przedstawiona wiedza- co, gdzie i jak się tam dostać. Nie będą to miejsca niedostępne. Wprost przeciwnie! Wszędzie będzie można dojść lub dojechać rowerem.

Moją specjalnością jest rower, więc z tym wiązać się będą kolejne wyzwania. Skupmy się może w tym sezonie głównie na Gminie Babice. Mamy tu w końcu najpiękniejsze tereny do rekreacji i turystyki. A co w planie?
Jak tylko zrobi się ciepło, zaczynamy z wycieczkami rodzinnymi. W końcu trzeba pokazywać najmłodszym jak fajnie można spędzić czas nie patrząc w monitor.
Pierwszą większą wycieczką, a może i nawet rajdem, będzie przejazd pomiędzy najmniej rozpowszechnionymi atrakcjami w gminie… Wilcze Doły (Babice)- Skałka i piec Wapienny (Zagórze).
Kolejny przejazd, już dla bardziej wytrwałych- Tour de Gmina Babice. Nie będzie to jednak wyścig… Start w Babicach- Meta w Zagórzu, a pomiędzy tym cała gmina przejechana w koło.

Przypadło Wam do gustu Wspólne Ubieranie Choinki! W tym roku powinien już być gotowy zrewitalizowany Plac Mogielnickiego, więc imprezę na Boże Narodzenie organizować już będzie pewnie Urząd Gminy. Jeśli jednak tak się nie stanie, widzimy się w grudniu na kolejnym Jarmarku.
Wcześniej jednak będzie Wielkanoc. A co to znaczy? Święcenie pokarmów, Niedziela Palmowa i tym podobne. A może wspólnie zrobilibyśmy również tematyczną imprezę? Zajączek i poszukiwanie jajek dla dzieciaków? Jest już nawet pewien plan, ale o tym za niedługo.

Jeśli macie jakieś inne pomysły, zostawcie po sobie ślad w komentarzu. Napiszcie co chcielibyście, żeby w tym roku się wydarzyło. Przy okazji możecie zgłosić chęć do pomocy przy organizacji czy choćby przy współtworzeniu strony. Pamiętajcie, że jeśli chcemy coś zmienić, musimy pokazać sami że da się to zrobić.

Chcę być przykładem tego, że wystarczą chęci, żeby chociaż trochę poprawić świat... może nie cały, ale wystarczy choćby ten wokół nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *