W grudniowy wieczór zebraliśmy, żeby po raz drugi, wspólnie ubrać choinkę przed babickim magistratem. Wszystko stało pod znakiem zapytania… od rana padał deszcz. Na szczęście dla nas przestał. Według zapowiedzi było bezdeszczowo i ciepło.

Tak wygląda nasza choinka w tym roku

W tym roku wymarzyłem sobie organizację troszeczkę inaczej niż w poprzednim roku. A co się zmieniło?

Chciałem stworzyć coś na zasadzie jarmarku świątecznego. Czy się udało? Nie do końca… zbyt mało atrakcji. Mam jednak szczerą nadzieję, że dobrze się bawiliście przy tych, które były.

Pierwsze co rzucało się w oczy to oczywiście wóz bojowy Ochotniczej Straży w Babicach. Wszyscy chętni mogli zobaczyć sprzęt prezentowany przez strażaków oraz sprawdzić jak wygląda samochód od wewnątrz.

Strażacy w akcji 🙂

Kolejnymi stoiskami były namioty Rowerowego Chrzanowa. Dla dzieciaków zorganizowali tworzenie własnych przypinek, więc każdy był odznaczony.
Wszyscy chętni mogli również ogrzać się przy gorącej czekoladzie i nadzianej bułce Dan Cake. Wśród dorosłych najbardziej popularnym był jednak grzaniec, który jako jedyny zniknął całkowicie.

Czekoladowe Bike-Cafe

W tym roku również swoją wizytą zaszczycili nas mieszkańcy Zagórza wraz z Sołtysem. Przyjechali oni zaprezentować swój projekt Made in Zagórze. Na ich stoisku promowane było Sołectwo.

Made in Zagórze się rozkłada

Co to byłby za jarmark, gdyby nie można było nic kupić? Postarałem się też o to… Odwiedzili nas lokalni projektanci, czyli Juhu i Hudwood. Na stoisku mogliście zobaczyć ich drewniane wytwory oraz stroiki świąteczne. Była to doskonała szansa na ostatnie zakupu prezentów dla tych, którzy czekają na ostatnią chwilę.

Juhu i Hudwood

Następną nowością na ten rok był konkurs na najładniejszą ozdobę świąteczną. Autor najlepszej nie tylko zgarnął nagrodę, ale i puchar. Wybór był trudny, jednak jury wybrało 6 najlepszych prac. Żadne dziecko nie odeszło jednak bez nagrody.

Nie obeszło się oczywiście bez śpiewania kolęd. Na sam koniec oczywiście spólne ubieranie choinki.

Mam nadzieję, że każdemu się podobało i wspólnie stworzymy kolejną imprezę. Szczególne podziękowania dla:

Na szczególne podziękowania zasługują:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *