Kto jak kto, ale strażacy wiedzą najlepiej że tylko wspólnymi siłami da się osiągnąć zamierzony cel.

O Janku pisałem Wam już wcześniej. Kwota do zebrania jest ogromna, nic więc dziwnego że pierwszy raz od dawna widać tak duże poruszenie wśród ludzi i lokalnych instytucji. Każdy stara się jak może, żeby zebrać jak najwięcej.

Do akcji włączyły się również jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w całej Gminie Babice. Zobaczcie sami, jak zapraszali na swoje pokazy.

Spot zapraszający na spotkanie ze strażakami.

W pierwszy weekend lipca mieliście jedyną okazję zobaczyć pełną siłę bojową w jednym miejscu. Ale nie trzeba było daleko jeździć. Każda wieś została odwiedzona przez zastępy OSP wraz z ich wozami. Na miejscu odbyły się pokazy. Każdy miał możliwość wypróbowania sprzętu znajdującego się na wyposażeniu jednostek, zapoznać się w pierwszą pomocą czy zobaczyć spektakularny wybuch oleju przy próbie jego ugaszenia wodą.

Końcowym elementem całej zabawy był paradny przejazd ulicą Krakowską w Babicach. Każdy miał szansę zasiąść w wozie wybranej jednostki. Jedyne co musiał zrobić, to przebić konkurencję w licytacji.

To wszystko zaowocowało spektakularną kwotą 15 853,86 PLN, 20 Euro oraz 600 PLN z licytacji. Serdecznie dziękujemy Wam za otwartość. Jest to jednak dalej kropla w morzu. Dlatego zachęcam Was do wsparcia zbiórki:

Jeżeli z jakiegoś powody nie widzieliście pokazów, przejazdów czy choćby końcowej parady, zobaczcie to wszystko na filmie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *