Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Babice dla Janka

Kto jak kto, ale strażacy wiedzą najlepiej że tylko wspólnymi siłami da się osiągnąć zamierzony cel.

O Janku pisałem Wam już wcześniej. Kwota do zebrania jest ogromna, nic więc dziwnego że pierwszy raz od dawna widać tak duże poruszenie wśród ludzi i lokalnych instytucji. Każdy stara się jak może, żeby zebrać jak najwięcej.

Do akcji włączyły się również jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w całej Gminie Babice. Zobaczcie sami, jak zapraszali na swoje pokazy.

Spot zapraszający na spotkanie ze strażakami.

W pierwszy weekend lipca mieliście jedyną okazję zobaczyć pełną siłę bojową w jednym miejscu. Ale nie trzeba było daleko jeździć. Każda wieś została odwiedzona przez zastępy OSP wraz z ich wozami. Na miejscu odbyły się pokazy. Każdy miał możliwość wypróbowania sprzętu znajdującego się na wyposażeniu jednostek, zapoznać się w pierwszą pomocą czy zobaczyć spektakularny wybuch oleju przy próbie jego ugaszenia wodą.

Końcowym elementem całej zabawy był paradny przejazd ulicą Krakowską w Babicach. Każdy miał szansę zasiąść w wozie wybranej jednostki. Jedyne co musiał zrobić, to przebić konkurencję w licytacji.

To wszystko zaowocowało spektakularną kwotą 15 853,86 PLN, 20 Euro oraz 600 PLN z licytacji. Serdecznie dziękujemy Wam za otwartość. Jest to jednak dalej kropla w morzu. Dlatego zachęcam Was do wsparcia zbiórki:

Jeżeli z jakiegoś powody nie widzieliście pokazów, przejazdów czy choćby końcowej parady, zobaczcie to wszystko na filmie!

Piotr

Chcę być przykładem tego, że wystarczą chęci, żeby chociaż trochę poprawić świat... może nie cały, ale wystarczy choćby ten wokół nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.