Pięknie zaczął sypać śnieg, co nieuniknienie prowadzi do Bożego Narodzenia.

A co jest najlepsze w tym okresie? Wszystkie te światełka, iluminacje… i ogólny świąteczny klimat. Największy symbol polskich świąt? Oczywiście choinka!

Nową świecką tradycją stało się wspólne ubieranie drzewka przez mieszkańców. To już trzy razy, jak przed Urzędem Gminy zwykła zielona choinka ożyła dzięki ozdobom wykonanym właśnie przez Was. Bez żadnych dotacji czy hamulców narzucanych przepisami.

Wróćmy do roku 2018! Szybki pomysł i równie szybkie wykonanie. Atrakcji było niewiele, ale za to jaka atmosfera. Wielu z Was przyłączyło się do tego, żeby było fajnie. Dzięki stowarzyszeniu Impuls mogliśmy ugotować dla Was wodę, a Wójt dostarczył sprzęt nagłośnieniowy. Dzieciaki odwiedził Mikołaj na rowerze. Dodatkowym smaczkiem była obecność obecnej Miss Polski.

Ubieranie choinki w 2018 roku

W kolejnym roku było jeszcze lepiej. W pomoc włączyła się OSP Babice. Zaczęły się już warsztaty i można było stworzyć swoja przypinkę. Na stoiskach można było kupić przepiękne ozdoby od lokalnych rzemieślników. W odwiedziny przyjechał również projekt Made In Zagórze. Pierwszy raz odbył się konkurs na najpiękniejszą ozdobę tworzoną przez dzieciaki.

Nadszedł rok 2020… pomimo pandemii i tego, że większość instytucji wstrzymała swoje prace, Ubieranie Choinki odbyło się jak co roku. W bezpieczny sposób bawiliśmy się przed Urzędem Gminy i nie można powiedzieć, że atrakcji było mniej. Tradycyjna gorąca czekolada i grzane wino rozgrzewały Wasze serducha. Posłuchać można było koncertu przygotowanego przez Zespół Vokalis życzeń od mieszkańców. Lokalni wystawcy sprzedawali swoje wyroby.
Troszeczkę inaczej wyglądał tylko konkurs, bo głosować mogliście w internecie na ozdobę która Wam się najbardziej podobała.

III Babickie Ubieranie Choinki

Co roku mogliśmy liczyć na pozwolenie od Wójta Gminy Babice na wykorzystanie placu przed budynkiem urzędu na ten jeden niedzielny wieczór. Wsparciem była dla nas oczywiście firma Dan Cake, której produkty były z nami już od pierwszej edycji.
Każdą jedną edycję tak na prawdę napędzaliście właśnie Wy. Pomysł był tylko rzucany, a to Wy zrobiliście resztę. Wyszło to co tak na prawdę chciałem, prawdziwy projekt społeczny na miarę Babic.

W tym roku jednak impreza się nie odbędzie. Niewielu będzie ją pamiętać, bo i tak większość sądziła że wszystko było tworzone przez instytucję państwową. No cóż! Bywa i tak! Nie ma co dublować imprez i rywalizować.

W tym roku temat przeniesiony jest na zrewitalizowany Plac Mogielnickiego, gdzie Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Babicach przewidział dla Was masę atrakcji w ramach imprezy „Na Świątecznym Placu”. Już bez udziału projektu „Babice- Nasza Miejscowość”.
Zobaczycie tam również naszych przyjaciół z Zespołu Vokalis, tym razem jednak na żywo.

Może uda wpleść się jeszcze dla Was coś w ten świąteczny czas… ale czas pokaże.

Dziękuję Wam za te wspaniałe trzy lata, w których wspólnie tworzyliśmy coś niemożliwego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *