Pomoc Ukrainie i minuta ciszy

Od 26 Wszyscy bratersko niesiecie pomoc gościom z Ukrainy. W dniu dzisiejszym o godzinie 8, odbyła się minuta ciszy dla bohaterskich ukraińskich strażaków.

W chwili bestialskiego napadu na Ukrainę, światu zaczęły otwierać się oczy… A Wam wszystkim otworzyły się serca! To co działo się w punktach zbiórki od chwili ich otwarcia, przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

26 lutego… godzina około godziny 12. Krótki komunikat od Wójta- zbieramy dzisiaj najpotrzebniejsze rzeczy, żeby jeszcze wieczorem trafiły do Alwerni. I jaki wynik? Cały bus zapakowany po brzegi! To była pierwsza oznaka tego, że potraficie pokazać tą najlepszą stronę człowieczeństwa.

OSP Babice wraz z Paniami Radnymi (Mętków i Zagórze) rozpakowuje dary pod UM w Alwerni

Później było już tylko lepiej. Codziennie mieliśmy kontakt z ludźmi dobrej woli, którzy odwiedzali remizy lokalnych Ochotniczych Straży Pożarnych. To dzięki Wam strażacy mieli mnóstwo pracy, przy przyjmowaniu, segregowaniu i przewożeniu. Łącząc jednak wszystko w całość- „odwaliliśmy kawał całkiem dobrej roboty”.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Zagórza pomaga załadować samochód jadący na granicę.

W dniu dzisiejszym, w związku z apelem Komendanta Głównego PSP, Ochotnicze Straże Pożarne w Babicach, Mętkowie, Rozkochowie i Zagórzu, upamiętniły minutą ciszy ukraińskich druhów. Zginęli oni ratując życie cywilów podczas działań wojennych.

Piotr

Chcę być przykładem tego, że wystarczą chęci, żeby chociaż trochę poprawić świat... może nie cały, ale wystarczy choćby ten wokół nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.