Od 26 Wszyscy bratersko niesiecie pomoc gościom z Ukrainy. W dniu dzisiejszym o godzinie 8, odbyła się minuta ciszy dla bohaterskich ukraińskich strażaków.

W chwili bestialskiego napadu na Ukrainę, światu zaczęły otwierać się oczy… A Wam wszystkim otworzyły się serca! To co działo się w punktach zbiórki od chwili ich otwarcia, przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

26 lutego… godzina około godziny 12. Krótki komunikat od Wójta- zbieramy dzisiaj najpotrzebniejsze rzeczy, żeby jeszcze wieczorem trafiły do Alwerni. I jaki wynik? Cały bus zapakowany po brzegi! To była pierwsza oznaka tego, że potraficie pokazać tą najlepszą stronę człowieczeństwa.

OSP Babice wraz z Paniami Radnymi (Mętków i Zagórze) rozpakowuje dary pod UM w Alwerni

Później było już tylko lepiej. Codziennie mieliśmy kontakt z ludźmi dobrej woli, którzy odwiedzali remizy lokalnych Ochotniczych Straży Pożarnych. To dzięki Wam strażacy mieli mnóstwo pracy, przy przyjmowaniu, segregowaniu i przewożeniu. Łącząc jednak wszystko w całość- „odwaliliśmy kawał całkiem dobrej roboty”.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Zagórza pomaga załadować samochód jadący na granicę.

W dniu dzisiejszym, w związku z apelem Komendanta Głównego PSP, Ochotnicze Straże Pożarne w Babicach, Mętkowie, Rozkochowie i Zagórzu, upamiętniły minutą ciszy ukraińskich druhów. Zginęli oni ratując życie cywilów podczas działań wojennych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *